Ten správny vek: O 5 minút 12

Autor: katarina grichova | 21.8.2014 o 12:00 | Karma článku: 11,25 | Prečítané:  3186x

V poslednom čase všade naokolo počúvam, že som veľmi mladá. Vravia mi to páni v stredných rokoch, zhovievavo hovoria o ilúziách, ideáloch, snoch a samozrejme o realite. Privádza ma to trochu do rozpakov, pretože už dávno nemám sedemnásť a na svojich snoch tvrdo pracujem. A preto vyzývam všetkých - aj vás, páni bez viery v lepší svet - stretnime sa 26. augusta, o 5 minút 12, pri biomasovej elektrárni BIOENERGY Bardejov.

V ten deň, v utorok, sa opriem o plot elektrárne a mlčky budem pozorovať sklad dreva - so smútkom uvidím nie drevný odpad, pre ktorý boli takéto elektrárne dimenzované - uvidím aj buky s metrovým priemerom, drevo nie 6. kvalitatívnej kategórie, ale 2., 3. - so smútkom a hnevom si uvedomím, že toto nie je nevyhnutnosť, toto je biznis podnik niekoľko málo ľudí, ktorí využívajú "nevhodnú" dotačnú politiku.

Keď v apríli tohto roku otvorilo Lesoochranárske zoskupenie VLK problém spaľovania biomasy a netransparentných dotácií naň, necítila som sa príliš mladá na to, aby som spolu s desiatkami dobrovoľníkov hodiny zbierala podpisy pod petíciu ku kampani Biomasaker . Necítim sa príliš mladá a dokonca ani naivná na to, aby som sa otvorene postavila pred Bioenergy a symbolicky a pokojne demonštrovala svoj nesúhlas s touto činnosťou.

Ukážme na tento problém. Týka sa to nás všetkých,
pretože to isté sa deje vo všetkých kútoch Slovenska a v jeho všetkých lesoch.

STOP BIOMASAKER!

Uvidíme sa 26. augusta, o 5 minút 12, pri Bioenergy v Bardejove, páni.

 Na spravodlivý hnev je vždy ten správny vek

a nikto iný ako MY to nezastaví.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?