Ten správny vek: O 5 minút 12

Autor: katarina grichova | 21.8.2014 o 12:00 | Karma článku: 11,25 | Prečítané:  3093x

V poslednom čase všade naokolo počúvam, že som veľmi mladá. Vravia mi to páni v stredných rokoch, zhovievavo hovoria o ilúziách, ideáloch, snoch a samozrejme o realite. Privádza ma to trochu do rozpakov, pretože už dávno nemám sedemnásť a na svojich snoch tvrdo pracujem. A preto vyzývam všetkých - aj vás, páni bez viery v lepší svet - stretnime sa 26. augusta, o 5 minút 12, pri biomasovej elektrárni BIOENERGY Bardejov.

V ten deň, v utorok, sa opriem o plot elektrárne a mlčky budem pozorovať sklad dreva - so smútkom uvidím nie drevný odpad, pre ktorý boli takéto elektrárne dimenzované - uvidím aj buky s metrovým priemerom, drevo nie 6. kvalitatívnej kategórie, ale 2., 3. - so smútkom a hnevom si uvedomím, že toto nie je nevyhnutnosť, toto je biznis podnik niekoľko málo ľudí, ktorí využívajú "nevhodnú" dotačnú politiku.

Keď v apríli tohto roku otvorilo Lesoochranárske zoskupenie VLK problém spaľovania biomasy a netransparentných dotácií naň, necítila som sa príliš mladá na to, aby som spolu s desiatkami dobrovoľníkov hodiny zbierala podpisy pod petíciu ku kampani Biomasaker . Necítim sa príliš mladá a dokonca ani naivná na to, aby som sa otvorene postavila pred Bioenergy a symbolicky a pokojne demonštrovala svoj nesúhlas s touto činnosťou.

Ukážme na tento problém. Týka sa to nás všetkých,
pretože to isté sa deje vo všetkých kútoch Slovenska a v jeho všetkých lesoch.

STOP BIOMASAKER!

Uvidíme sa 26. augusta, o 5 minút 12, pri Bioenergy v Bardejove, páni.

 Na spravodlivý hnev je vždy ten správny vek

a nikto iný ako MY to nezastaví.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať

Niektoré katolícke média neinformovali o kauze Bezák, lebo sa rozhodli, že budú láskavé, aby neznepokovali čitateľov, vraví MARTIN HANUS.

TECH

Ako si vybrať najlepší fotoaparát podľa toho, čo chcete fotiť

Od lacných kompaktov až po drahú zrkadlovku.


Už ste čítali?